Przegląd kolęd w Nieliszu

Utworzono dnia 24.09.2017
Czcionka:

„Narodziła nam się Dobroć” - przegląd kolęd w Nieliszu

22 stycznia 2017 roku odbył się, w Hotelu Marina w Nieliszu, Sąsiedzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Narodziła nam się Dobroć”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu. Koncert ten stał się już tradycją, w tym roku odbył się po raz szósty. Nowością było to, że organizator zaproponował wykonawcom i widzom nową formułę, a mianowicie zrezygnowano z konkursu, który został zastąpiony przeglądem, bez podziału na rodzaj muzyki, czy grupy wiekowe. W przeglądzie wzięły udział zespoły, chóry i soliści z gmin: Nielisz, Sułów, Szczebrzeszyn, Łabunie, Radecznica i Stary Zamość – łącznie 27 podmiotów. Gminę Sułów reprezentowali: chór Grupy Artystycznej Gminy Sułów, Koło Gospodyń Wiejskich z Sułowa, Mateusz Czerw – uczeń Zespołu Szkół w Sułowie, Chór Parafialny z Mokregolipia składający się w większości z mieszkanek wsi Sąsiadka.  Każdy wykonawca był wynagradzany pamiątkową statuetką i dyplomem, które wręczali:

• Adam Wal – Wójt Gminy Nielisz,
  • Jerzy Nowiński – Przewodniczący Rady Gminy Nielisz,
  • Leszek Pastuszak -  Członek Zarządu Powiatu Zamość
  • Ryszard Pietrykowski - Przewodniczący Rady Gminy Sułów,
  • ks. kanonik Tomasz Rogowski – proboszcz parafii Chrystusa Króla w Złojcu.

Miłym akcentem  był słodki poczęstunek dla uczestników, przygotowany przez właścicieli Hotelu Marina. Finałem koncertu był występ zespołu „ Iskierki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, zwycięzcy XXIII Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek im. ks. Szwarlika w Będzinie.

Nasza Placówka